Firma Airbus dostarcza pierwszy samolot A330neo do wirgin Atlantic

Gigant lotniczy Airbus dostarczył swój pierwszy samolot A330neo do Virgin Atlantic. Linia lotnicza, której właścicielem jest Sir Richard Branson, stanie się pierwszym operatorem samolotu w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik zamówił łącznie 13 odrzutowców A330neo – sześć jest dzierżawionych od Air Lease Corporation – z zamiarem powiększenia floty do 16 w nadchodzących latach.

Firma Airbus dostarcza pierwszy samolot A330neo do wirgin Atlantic

Parametry nowego samolotu Airbus A330neo

Airbus A330neo to 50. samolot napędzany silnikami Rolls-Royce Trent 7000. Samolot zawiera zaawansowaną technologicznie kabinę Airspace, która została po raz pierwszy zastosowana w 2016 roku. Według firmy kabina ma więcej przestrzeni dla pasażerów, większe schowki nad głową, nowy system oświetlenia i bogaty sprzęt oferujący rozrywkę w czasie lotu.

Samolot jest również wyposażony w najnowocześniejszy system wentylacji powietrza w kabinie. Dostarczony do Virgin Atlantic model samolotu est skonfigurowany tak, aby pomieścić 262 pasażerów w trzech klasach, w tym 32 miejsca w wyższej klasie z drzwiami zapewniającymi prywatność i dwa nowe apartamenty Retreat.

Wcześniej w październiku firma Airbus informowała o swoich przewidywaniach, że globalny rynek usług samolotów komercyjnych podwoi się w ciągu najbliższych 20 lat, co będzie wymagało zatrudnienia milionów pracowników w tym sektorze produkcyjnym.

Gigant lotniczy, który ma brytyjskie bazy w Filton, South Gloucestershire i Broughton w Północnej Walii – prognozuje większe niż kiedykolwiek zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników. chodzi tutaj głównie o pilotów i techników. Branża przewozów lotniczych odradza się po niszczącym wpływie Covid- 19.

Ekologia w transporcie lotniczym

Firma Airbus zakończyła właśnie montaż prototypowego „eco-wing, który ma sprawić, że latanie stanie się bardziej komfortowe i ekologiczne. Program ten ma na celu rozwój przyszłych technologii, które mogłyby być wykorzystane do uczynienia lotnictwa bardziej przyjaznym dla środowiska.

Airbus prowadzi również badania nad zrównoważonymi paliwami lotniczymi i napędem wodorowym. W maju tego roku producent samolotów ogłosił, że ​​uruchomi nowy ośrodek badawczy w swojej bazie w pobliżu Bristolu, aby rozwijać technologie wodorowe. Są to działania na rzecz dekarbonizacji lotnictwa.

W lipcu szef Airbusa powiedział, że trwające zakłócenia spowodowane pandemią i wojną na Ukrainie nie zagrożą ambitnym planom firmy, by do 2035 r. opracować pierwszy na świecie bezemisyjny samolot komercyjny.

Dodaj komentarz